Zajęcia sportowe dla dzieci w Warszawie

Znalezienie atrakcyjnego treningu dla Twojego dziecka już dawno nie było tak proste! Z Decathlon Go zrobisz to w kilka chwil. Wystarczy wybrać z listy interesującą aktywność i wpuścić dziecko do fascynującego świata sportu.
Badanie składu ciała - Decathlon City Polna
Badanie składu ciała - Decathlon City Polna
Polna 11, 00-633 Warszawa, Polska
dowolny termin
Różne poziomy zaawansowania
Za darmo
Badanie składu ciała - Decathlon Piaseczno
Badanie składu ciała - Decathlon Piaseczno
Puławska 37, 05-500 Piaseczno, Polska
dowolny termin
Różne poziomy zaawansowania
Za darmo
Turniej Mini Hockey Skating Academy
Turniej Mini Hockey Skating Academy
1 Maja 16, 05-500 Piaseczno, Polska
dowolny termin
Różne poziomy zaawansowania
Za darmo
Bushi Team Challenge
Bushi Team Challenge
al. Kasztanów 12, 05-500 Piaseczno, Polska
dowolny termin
Różne poziomy zaawansowania
50,00 zł

 

 

Zajęcia sportowe dla najmłodszych w Warszawie

Aktywność fizyczna wśród najmłodszych jest ważna z wielu względów. To nie tylko lepsza koordynacja ruchowa i refleks czy poprawa zdolności poznawczych. Trenowanie konkretnej dyscypliny najczęściej wiąże się z pracą w grupie, przekraczaniem granic własnych możliwości, przechodzeniem przez zwycięstwa i porażki. To świetny pomysł na wspieranie rozwoju charakteru i dojrzałości psychicznej młodego człowieka.

Uprawianie sportu wiąże się również z kształtowaniem ducha zdrowej rywalizacji. Odnoszenie sportowych sukcesów jest wspaniałe, jednak przechodzenie przez porażki równie ważne. W sportach zespołowych równie ważna jest umiejętność pracy w grupie. Wszystko to trenerzy podczas zajęć starają się przekazać również w formie zabawy, by treningi dla dzieci i młodzieży były okazją nie tylko do nauki, ale i zdrowej rozrywki.

Na terenie Warszawy i okolic znajdziesz wiele rodzajów aktywności dla Twojego dziecka, by nie tylko wspierać go w rozwoju, ale zapewnić rozrywkę i pożytecznie spędzony czas. Podczas zajęć możesz obserwować postępy pociechy lub zorganizować w tym czasie zajęcia sportowe dla siebie – z Decathlon Go to możliwe!

Jakie zajęcia sportowe dla dzieci w Warszawie wybrać?

Oferta zajęć sportowych dla najmłodszych wciąż się poszerza. Dlatego możesz wybrać spośród wielu rodzajów aktywności. Poznaj harmonogram i zapisz dziecko na regularne treningi, które będą wspierać nie tylko kondycję, ale i prawidłowy rozwój fizyczny.

  • Aerial Teens – zajęcia akrobatyczne dla dzieci w wieku 9–13 lat. To połączenie technik fitnessu, jogi, akrobatyki i strechingu. Hamak i chusty pomogą w wykonywaniu poszczególnych sekwencji ruchów. To dodatkowa atrakcja, która z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym! Zajęcia akrobatyczne wspierają przede wszystkim siłę i elastyczność oraz koordynację ciała.
  • Trening na rolkach – doskonały sposób na spożytkowanie energii zarówno malucha, jak i starszej pociechy na każdym poziomie zaawansowania. Podczas ćwiczeń trener pokaże podstawowe i zaawansowane techniki jazdy. Kask obowiązkowy!
  • Treningi tenisa stołowego – to nie tylko nauka i doskonalenie podstawowych uderzeń, ale również rozwój umiejętności sportowych poprzez poprawę zwinności, refleksu i szybkości. To dobra propozycja dla młodszych i starszych dzieci w wieku 3–15 (w zależności od poziomu zaawansowania). Ćwiczenia odbywają się w kilku lokalizacjach w Warszawie, m.in. na Targówku i w Śródmieściu.
  • Kickboxing – jeśli Twoje dziecko jest spragnione emocjonujących wrażeń i ma przy tym mnóstwo energii i chęci do działania, zajęcia z kickboxingu mogą się sprawdzić! Nie tylko rozwijają sprawność fizyczną, ale również pomagają w ćwiczeniu uważności i precyzji.
  • Karate – dyscyplina dla dzieci w wieku od 5 lat na różnym poziomie zaawansowania. Na pierwszy trening wystarczy zabrać ze sobą sportowy strój i butelkę wody. Trenowanie karate angażuje różne grupy mięśniowe, dzięki czemu poprawia koordynację, wytrzymałość i elastyczność. To również dobry sposób na rozwijanie w dziecku dyscypliny i samokontroli!

Warto regularnie śledzić Decathlon Go, by nie przegapić ciekawych darmowych wydarzeń sportowych, na przykład biegów tematycznych, morsowania czy zajęć dla dzieci i młodzieży podczas ferii, czy letnich wakacji.

Jak znaleźć atrakcyjny trening dla dziecka?

W Warszawie jest wiele miejsc, gdzie twoje dziecko może poznawać fascynujący świat sportu! Dzięki platformie Decathlon Go znajdziesz je w szybki i prosty sposób. Wystarczy, że sprawdzisz listę oferowanych zajęć, treningów i wspólnie z pociechą wybierzecie najciekawszy rodzaj aktywności. Nie musisz przy tym kupować karnetu czy podpisywać długoterminowych umów członkostwa. Zapłacisz jedynie za te zajęcia, w których Twoje dziecko wzięło udział. To wygodne i praktyczne rozwiązanie, które pozwala na wypróbowanie wielu rodzajów aktywności fizycznej, by odnaleźć tę najlepszą dla pociechy.

Trening – jak się przygotować wyprawkę dla dziecka?

Niezależnie od wybranej dyscypliny przygotowanie do pierwszych zajęć nie powinno powodować większych trudności. Na dobry początek wystarczy zaopatrzyć dziecko w wygodne obuwie. Powinno mieć dobrą przyczepność do podłoża, zwłaszcza jeśli pociecha podczas treningu będzie wykonywała nagłe zwroty i dynamiczne ruchy, na przykład podczas biegania. Przyda się również strój do ćwiczeń, który nie ograniczy swobody ruchów. Warto również dać dziecku butelkę na wodę i skarpetki przylegające do stopy na tyle, by nie spowodowały obtarć.

Spędź czas z dzieckiem i uprawiajcie wspólnie sport!

Jako rodzic z pewnością doskonale wiesz, że niezależnie od rodzaju wybranej aktywności, dziecko nie zawsze ma ochotę na regularne treningi czy sporty zespołowe. W takich sytuacjach warto raczej zachęcać niż zmuszać. Aktywność fizyczna i uprawianie sportu może być niesamowitą przygodą! Warto zaangażować malca w wybór najlepszej dla niego dyscypliny i wspierać go w dokonanym wyborze. Warto przy tym pamiętać, że być może nie od razu odnajdzie on sport, z którym zwiąże się na dłużej. Kluczem jest jednak to, by aktywność i pozostawanie w ciągłym ruchu były stylem życia.

Możesz zachęcać swoje dziecko również poprzez wspólne aktywności; wspólne wyjście na mecz, spacer po parku, zabawę na lodowisku czy jazdę na rolkach. W końcu nie tylko dzieciom służy ruch! Na platformie Decathlon Go możesz znaleźć szereg aktywności, w które możesz zaangażować się wspólnie z pociechą – zarówno w Warszawie, jak i innych miastach Polski.