Zajęcia sportowe dla dzieci w Poznaniu

Sport pełni niezwykle ważną funkcję w życiu dziecka. To właśnie dzięki niemu maluch wypracowuje prawidłowe wzorce ruchowe i rozwija swoją sprawność. Chcesz zaktywizować swoją pociechę? Skorzystaj z oferty Decathlon GO i wybieraj spośród dziesiątek zajęć dla dzieci w różnym wieku!

Keep Run Malta #34
Keep Run Malta #34
Wiankowa 2, 61-131 Poznań, Poland
dowolny termin
Różne poziomy zaawansowania
Za darmo
DECATHLON CHALLENGE - SKLEP DECATHLON FRANOWO
DECATHLON CHALLENGE - SKLEP DECATHLON FRANOWO
Szwedzka 8, 61-285 Poznań, Polska
dowolny termin
Różne poziomy zaawansowania
Za darmo
Keep Run Malta #35
Keep Run Malta #35
Wiankowa 2, 61-131 Poznań, Poland
dowolny termin
Różne poziomy zaawansowania
Za darmo
Serwis Express w trakcie ferii!
Serwis Express w trakcie ferii!
Św. Antoniego 5, 62-081 Swadzim, Polska
dowolny termin
Różne poziomy zaawansowania
Za darmo

 

 

Wzorce ruchowe dla całego ciała – zadbaj o odpowiednią dawkę treningu dla dziecka!

Każdy z nas na pewno słyszał powiedzenie „sport to zdrowie”. Brzmi jak oklepany slogan? Nic bardziej mylnego, ponieważ to prawda w czystej postaci! Aktywność ruchowa ma szczególnie duże znaczenie dla naszych dzieci. Przyczynia się ona do rozwoju układu mięśniowo-szkieletowego naszych pociech, a także stymuluje rozwój układu krążenia oraz oddechowego. Oprócz tego przyczynia się również do pobudzenia układu nerwowego i pozwala utrzymać prawidłową masę ciała. To prawdziwa nauka zdrowych nawyków!

To jednak nie wszystkie korzyści. Aktywność fizyczna ma także wpływ na kondycję psychiczną najmłodszych. Codzienna dawka ruchu poprawia samopoczucie, wpływa pozytywnie na umiejętność radzenia sobie ze stresem oraz wspomaga leczenie oznak depresji. Nie można jednak zapominać o najważniejszej rzeczy – uprawianie sportu to dla dzieci po prostu ogromna przyjemność, dlatego też warto zadbać o rozwój kultury fizycznej u naszych pociech. W jaki sposób to robić?

Decathlon GO – zajęcia dla dzieci w każdym wieku

Decathlon GO to wyszukiwarka zajęć sportowych, dzięki której możesz znaleźć aktywność, która będzie idealnie dopasowana do potrzeb Twojego dziecka. Poznań to jedno z największych miast w Polsce, a to oznacza, że odbywa się w nim wiele wydarzeń sportowych skierowanych do najmłodszych. To swoiste centrum sportu. Korzystając z wyszukiwarki Decathlon GO, możesz je znaleźć, a następnie zgłosić udział swojej uciechy. Wśród wydarzeń znaleźć można nabór na zarówno płatne, jak i darmowe zajęcia.

Ogromną zaletą Decathlon GO jest możliwość wyszukania różnego rodzaju form aktywności fizycznej. Rodzic oraz dziecko mają możliwość wybierać spośród zwykłych treningów pod okiem wykwalifikowanych trenerów, różnego rodzaju zawodów, a także obozów sportowych. Do tego dochodzi szeroki wybór sportów, których dotyczą oferty. Dzięki temu wasza pociecha może samemu zdecydować, jaki sport najbardziej go interesuje, a następnie doskonalić swoje umiejętności. A w jakie przykładowe dyscypliny można się zaangażować, korzystając z wyszukiwarki Decathlon GO?

Zajęcia sportowe dla dzieci w Poznaniu – znajdź idealny sport dla swojej pociechy!

Bardzo dużo proponowanych wydarzeń dotyczy piłki nożnej. Niezmiennie jest to najpopularniejszy sport na świecie, co ma przełożenie na liczbę osób, które chcą go uprawiać. Nie inaczej jest w Polsce, gdzie nasze pociechy garną się do futbolu zainspirowani takimi idolami jak Robert Lewandowski czy Piotr Zieliński. Zapisanie dziecka na trening piłki nożnej to dobry pomysł z kilku powodów. W ten sposób nie tylko zapewnimy mu dużą dawkę ruchu na boisku, ale także nauczymy współpracy w zespole, co jest bardzo ważną umiejętnością w życiu.

Innym sportem zespołowym, z którym związane wydarzenia można znaleźć na Decathlon Go, jest siatkówka. Jest to niezwykle rozwijająca dyscyplina, dzięki której nasza pociecha może trenować koordynację ruchową. Treningi lub turnieje siatkarskie to także świetna okazja do zapoznania się z innymi dziećmi i zawarcia nowych znajomości. Jeżeli Twoje dziecko lubi oglądać w telewizji mecze reprezentacji Polski i ekscytuje się jej sukcesami, parkiet siatkarski może być miejscem dla niego!

Decathlon GO – zajęcia dla dzieci, które wychowują przyszłych sportowców i mistrzów!

Warto jednak wiedzieć, że Decathlon GO to nie tylko sporty zespołowe. Bardzo dużą popularnością cieszy się również bieganie. W Poznaniu odbywa się wiele wspólnych treningów dla biegaczy, w których mogą uczestniczyć także dzieci. Sport ten to znakomity sposób na poprawę kondycji oraz wytrzymałości. Dziecko może się również uczyć rywalizacji. Wśród wydarzeń można znaleźć także biegi na różnym dystansie. Kto wie? Może wraz z wiekiem oraz wypracowaniem odpowiedniej formy dziecko zechce wystartować w którymś z nich i zdobyć medal?

A może Twoje dziecko interesuje się sportami walki? Dla takich maluchów również można znaleźć wiele ciekawych zajęć. Wśród nich są m.in. treningi karate oraz judo. Sporty te pozwalają na całościowy rozwój fizyczny dziecka. Rozwijają one nie tylko sprawność, ale także koordynację i równowagę. Polecamy także treningi zumby dla dzieci, które chcą popracować nad kondycją, sprawnością, a jednocześnie dobrze się przy tym bawić. Wśród innych dostępnych aktywności można znaleźć m.in. tenis stołowy, pływanie czy taniec.