Zajęcia siatkówki dla młodzieży

Kształtuj zdrowe nawyki Twojego dziecka już od najmłodszych lat! Trening siatkówki z Decathlon Go to nie tylko aktywne spędzenie wolnego czasu, ale również możliwość rozwoju charakteru i ducha zdrowej rywalizacji. Wybierz zajęcia dla Twojej pociechy w dowolnym mieście i obserwuj jej postępy! 

Wygraj bilety na mecz LUK Lublin! Konkurs Decathlon Czechów
Wygraj bilety na mecz LUK Lublin! Konkurs Decathlon Czechów
aleja Spółdzielczości Pracy 26, 20-147 Lublin, Polska
dowolny termin
Różne poziomy zaawansowania
Za darmo
Siatkarskie emocje z Decathlon x PLS
Siatkarskie emocje z Decathlon x PLS
aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 44, 11-041 Olsztyn, Polska
dowolny termin
Różne poziomy zaawansowania
Za darmo
Siatkarskie emocje z Decathlon x PLS
Siatkarskie emocje z Decathlon x PLS
Rotmistrza Witolda Pileckiego 122, 02-781 Warszawa, Poland
dowolny termin
Różne poziomy zaawansowania
Za darmo
Walentynkowy turniej siatkówki amatorskiej drużyn mieszanych
Walentynkowy turniej siatkówki amatorskiej drużyn mieszanych
Ulica Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 4, 41-203 Sosnowiec, Polska
dowolny termin
Różne poziomy zaawansowania
90,00 zł

 

 

Siatkówka dla dzieci i młodzieży – wyjątkowa aktywność fizyczna

Gra w piłkę siatkową to popularny rodzaj aktywności nie tylko wśród dorosłych. Swoją przygodę z tym sportem można zacząć już od najmłodszych lat. Wystarczy odrobina zaparcia, pasji i zaangażowania, w których możesz wspierać swoje dziecko, by mogło wciąż się rozwijać.

Poza szeregiem korzyści zdrowotnych dla organizmu trenowanie piłki siatkowej pozwala również zadbać o rozwój psychiczny dojrzewającego człowieka. Odnalezienie się w drużynie, współpraca w grupie, relacja z trenerem i wreszcie radzenie sobie ze zwycięstwami i porażkami oraz przekraczanie własnych granic – wszystko to sprawia, że gra w siatkówkę przyczyni się do rozwoju Twojego dziecka na wielu płaszczyznach.

Trening – jak się do niego przygotować?

Rozpoczęcie przygody z siatkówką nie jest trudne! Jako rodzic możesz zachęcić pociechę do dołączenia do sekcji siatkówki lub klubu sportowego. Jest to możliwe na każdym poziomie zaawansowania, również podstawowym. Nabór do drużyn odbywa się cyklicznie. Możecie również skorzystać z zajęć dla dzieci i młodzieży na poziomie podstawowym. Podczas nich Twoje dziecko będzie miało okazję zapoznania się z siatkarskim światem i sprawdzenia, czy ten rodzaj aktywności będzie dla niego odpowiedni. 

Dopasowany plan treningowy pozwoli młodemu człowiekowi na przekraczanie własnych granic i robienie stałych postępów. Od nauki serwowania i przyjmowania piłki po umiejętność jej odbijania od ziemi, poruszania się po boisku i współpracy w drużynie.

Do rozpoczęcia treningów Twoja pociecha nie będzie potrzebować dużo sprzętu. Najważniejsze jest wygodne obuwie, które nie tylko zapewni właściwą przyczepność do podłoża, ale również pozwoli na wykonywanie dynamicznych zwrotów i nagłych manewrów na boisku. Sprawdzą się również skarpety kompresyjne, które zmniejszą ryzyko obtarć oraz bólów mięśni po treningu. Przyda się również wygodny strój do siatkówki.

Młodzieżowa akademia siatkówki, klub sportowy i drużyna w Twoim mieście

Niezależnie od wieku, trenowanie siatkówki to wyjątkowa odskocznia od codziennych zajęć – pracy, szkoły i nauki. Platforma Decathlon Go pozwala na wyszukanie i zapisanie się na zajęcie w wybranym przez Ciebie mieście. Bez konieczności kupowania karnetu i podpisywania umów członkostwa – możesz zdecydować się na najbardziej interesujące zajęcia i zapłacić dopiero, jeśli weźmiesz w nich udział. Znalezienie najlepszej formy aktywności dla Ciebie czy pociechy może być naprawdę proste!

W tym samym czasie, kiedy Twoje dziecko będzie na treningu, możesz znaleźć dla siebie zajęcia sportowe i również zadbać o swoją formę i kondycję. Możecie również wspólnie wybrać się na mecz siatkówki, by przeżyć emocje nie tylko podczas treningu, ale również obecności na meczu.