Zajęcia jogi

Codzienne obowiązki i stres wpływają negatywnie na nasz organizm, dlatego warto zrobić krok w stronę swojego zdrowia. Odkryj zajęcia jogi, które będą ukojeniem nie tylko dla ciała, ale i umysłu. 

Yoga Senior - Społeczne Ministerstwo ds. Samotności
Yoga Senior - Społeczne Ministerstwo ds. Samotności
Mikołowska 44, 40-065 Katowice, Polska
dowolny termin
Różne poziomy zaawansowania
Za darmo
Yoga Senior - Społeczne Ministerstwo ds. Samotności
Yoga Senior - Społeczne Ministerstwo ds. Samotności
Mikołowska 44, 40-065 Katowice, Polska
dowolny termin
Różne poziomy zaawansowania
Za darmo
Yoga Senior - Społeczne Ministerstwo ds. Samotności
Yoga Senior - Społeczne Ministerstwo ds. Samotności
Mikołowska 44, 40-065 Katowice, Polska
dowolny termin
Różne poziomy zaawansowania
Za darmo
yoga
yoga
Trzebinia, Polska
dowolny termin
Różne poziomy zaawansowania
Za darmo

 

 

Zajęcia jogi w Twoim mieście

Joga to wyjątkowy rodzaj aktywności. Pomaga w odzyskaniu wewnętrznej równowagi, a przy tym modeluje sylwetkę. Z Decathlon Go znalezienie najlepszych dla siebie zajęć jogi jest naprawdę proste!

Zajęcia jogi cieszą się coraz większą popularnością. Przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, jak i na poziomie zaawansowanym. Podczas wykonywanych ćwiczeń istotna jest uważność i regularny oddech. Dzięki specjalnym pozycjom podczas treningu i zajęć poziom stresu będzie się obniżać, a powrót do harmonii sfery umysłu i emocji okaże się znacznie łatwiejszy.

Trening jogi wzmacnia mięśnie całego ciała, pomaga w utrzymaniu prawidłowej sylwetki. To odpowiedni rodzaj aktywności dla każdego, kto chce zwiększyć poziom energii i wpłynąć na dobrostan psychiczny. Praktyka jogi działa relaksacyjnie dzięki zaangażowaniu układu oddechowego. Miarowy wdech i wydech podczas spokojnych, ale wymagających ćwiczeń jest dla mózgu sygnałem do rozluźnienia i uspokojenia całego ciała.

Jaki rodzaj zajęć wybrać?

W zależności od rodzaju wybranych zajęć poszczególne treningi jogi skupiają się na różnych obszarach. Od poprawy krążenia i odciążenie stawów wraz z kręgosłupem po wzrost elastyczności, rozwój pamięci i redukcję stresu. Praktyka czyni mistrza, dlatego nie trzeba się zrażać! W zależności od prowadzonego przez nas trybu życia i kondycji fizycznej początkowe naśladowanie sekwencji ruchów może być dla nas trudne. Możesz wybrać spośród kilku najpopularniejszych rodzajów jogi.

  • Hatha joga – to najpopularniejszy rodzaj jogi, który polega na utrzymywaniu poszczególnych pozycji przez ok. 3 minuty. W trakcie zajęć duży nacisk kładzie się na ćwiczenia związane z koncentracją oddechu. Sesja kończy się technikami relaksacyjnymi, które pomogą obniżyć poziom stresu i przywrócić umysł i ciało do pełnej harmonii.
  • Power joga – to najbardziej intensywny rodzaj treningu skierowany do osób w dobrej kondycji fizycznej. Podczas aktywności największy nacisk kładzie się na dynamiczną zmianę asan, co może dać wiele korzyści. Dzięki intensywnym sekwencjom nie tylko podniesiesz wytrzymałość organizmu, ale również podkreślisz mięśnie oraz poprawisz krążenie.
  • Air joga – trening wykonywany jest z użyciem chusty, która pomaga w utrzymywaniu odpowiedniej pozycji oraz wspiera rozciąganie i rozluźnienie całego organizmu. To dobra propozycja dla osób w każdym wieku, również tych, którym zależy na odciążeniu stawów i kręgosłupa.
  • Ashtanga joga – często kojarzona z medytacją w ruchu. Kładzie nacisk na płynne przejścia między poszczególnymi sekwencjami. Praktykujący uczy się na pamięć układu asan, by następnie wykonywać je w rytm swojego oddechu. To dobra propozycja dla młodszych osób oraz wszystkich tych, których wyciszy wysiłek fizyczny na intensywniejszym poziomie.
  • Joga w ciąży – jest zalecana dla wszystkich kobiet, które już miały styczność z tą formą aktywności. Jednak przed przystąpieniem do zajęć, warto skonsultować się z lekarzem. Joga prenatalna pozwoli na relaksację, poprawę elastyczności lub utrzymanie jej dotychczasowego poziomu. Jest również polecana w przypadku bólu pleców w ciąży. Przeszkolony nauczyciel pomoże dobrać odpowiednie sekwencje pozycji.
  • Joga dla seniorów – zajęcia nastawione przede wszystkim na zniwelowanie dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów. Poprawiają elastyczność i postawę ciała, wspierają również walkę z obniżonym nastrojem. Choć wszystkie asany będą bezpieczne, przed przystąpieniem do zajęć warto skonsultować się z lekarzem.

Regularne praktykowanie jogi daje wiele korzyści. Z jednej strony poprawi się koncentracja oraz jakość snu, z drugiej zwiększy się też elastyczność i pamięć. Również radzenie sobie ze stresem może okazać się łatwiejsze.

Jak się przygotować?

Siedzący tryb życia przyczynia się do coraz większych problemów z bólem kręgosłupa czy mobilnością i prawidłową postawą. Yoga, poprzez wzmocnienie poszczególnych partii ciała, pomaga rozwijać kondycję i nabrać większej wytrzymałości. Obecność na treningu nie wymaga zbyt wielkich przygotowań.

Niezależnie od stopnia zaawansowania, podczas ćwiczeń przyda się własna mata, butelka z wodą oraz wygodny i elastyczny strój np. legginsy czy luźne spodnie. W miarę rozwoju i zdobywania doświadczenia mogą być przydatne również klocki do jogi, dzięki którym utrzymaniu ciała w wybranej pozycji będzie łatwiejsze. W zależności od wybranej przez nas metody ćwiczeń przydadzą się także wałki i bloczki. Pozwolą na prawidłowe i fizjologiczne ułożenie ciała zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Wałki wpierają proces rozluźnienia mięśni, jednak w zakresie możliwości naszego organizmu.

Wyjątkowe miejsca na wyciągnięcie ręki

Zapraszamy na zajęcia jogi w dowolnym mieście! Z Decathlon Go możesz być aktywny przez cały czas i to na własnych warunkach – bez konieczności kupowania karnetu czy podpisywania umowy członkostwa. Płacisz tylko wtedy, kiedy skorzystasz z treningu. Na naszej platformie znajdziesz szeroką ofertę aktywności w Twoim mieście. Możesz również skorzystać z treningów online, bez konieczności wychodzenia z domu.