A może inna aktywność sportowa w Warszawie?

Interesujesz się innymi sportami? Sprawdź co jeszcze dla Ciebie mamy w Twoim mieście.

Jak znaleźć miejsca do gry i treningów w tenisa stołowego?

Mieszkańcy stolicy mają dostęp do wielu miejsc wyposażonych w stoły do tenisa stołowego. Są to zarówno szkoły, jak i kluby sportowe. W tym drugim przypadku poza możliwością wynajęcia stołu do gry oferowane są również treningi indywidualne i grupowe, a także organizowane są różnego rodzaju turnieje.

Ciekawą ofertę treningów tenisa stołowego proponuje stowarzyszenie Stołeczne Centrum Kultury i Sportu “HALS”. Sekcja tenisa stołowego specjalizuje się w prowadzeniu zajęć dla dzieci i młodzieży na różnym poziomie zaawansowania. Treningi są prowadzone w czterech lokalizacjach na terenie Warszawy. Trenerzy za główny cel postawili sobie nie tylko rozwijanie stricte technicznych umiejętności swoich podopiecznych, ale również taktycznych, które w tenisie stołowym są niezwykle istotne. Poza CKiS “HALS” ciekawe oferty zajęć – nie tylko dla dzieci i młodzieży – również dla dorosłych, posiadają: Akademia Tenisa Stołowego Filipa Szymańskiego, Klub Sportowy Spójnia Warszawa, UKS Lupus Kabaty, SKS-40

Jeśli nie poszukujesz treningów, a wyłącznie miejsca, gdzie chciałbyś zagrać w tenisa stołowego towarzysko, to jednym z najlepszych wyborów będzie Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa. Sala do tenisa stołowego mieści się przy ul. Solec 71, a do dyspozycji zawodników jest aż dziewięć stołów.

Jak przygotować się do gry w tenisa stołowego?

Planując towarzyską grę w tenisa stołowego lub trening, należy się do tego odpowiednio przygotować. Możesz wypożyczyć rakietkę i piłeczki albo kupić własne. Początkującym wystarczą najprostsze modele rakietek i kilka piłeczek. Często dostępne są gotowe zestawy, które można kupić już za około 30 złotych. Poza tym wskazane jest posiadanie obuwia dostosowanego do nawierzchni w miejscu grania oraz strój sportowy. Do tego wszystkiego musisz dołożyć dobre chęci i energię – udana zabawa jest gwarantowana! Aktualne wydarzenia dotyczące tenisa stołowego w Warszawie znajdziesz oczywiście na Decathlon GO!