A może inna aktywność sportowa w Warszawie?

Interesujesz się innymi sportami? Sprawdź co jeszcze dla Ciebie mamy w Twoim mieście.

Dlaczego warto trenować piłkę nożną?

Piłka nożna to w Polsce niemal sport narodowy. Nie ma chyba osoby, która nie miałaby styczności z tą dyscypliną. Regularne treningi piłkarskie zapewnią Ci nie tylko podniesienie swoich umiejętności, ale też pozytywnie wpłyną na Twój organizm. Dzięki temu, że jesteś w ciągłym ruchu, poprawi się Twoje samopoczucie – wpłynie to na obniżenie poziomu stresu i pozwoli się odprężyć. Regularne zajęcia piłki nożnej i ćwiczenia, które będziesz wykonywał, pomogą wzmocnić Twoje mięśnie i stawy. W czasie treningu piłkarskiego będziesz nie tylko truchtał – sytuacja na boisku nieraz zmusi Cię do wykonywania sprintów, wyskoków, a nawet wślizgów. Piłkarskie ćwiczenia motoryczne wzmocnią również Twoje płuca i serce.

Piłka nożna to także świetny sposób na spędzenie wolnego czasu wśród znajomych. To okazja do nauczenia się dyscypliny, realizacji założeń taktycznych oraz brania odpowiedzialności za siebie oraz za drużynę. Nauczysz się zespołowości i pracy w grupie, co przyda Ci się także w codziennym życiu.

Warszawa – piłkarskie miasto

Treningi piłki nożnej w Warszawie odbywają się w wielu miejscach zarówno w halach, jak i na świeżym powietrzu – na boiskach z naturalną lub sztuczną nawierzchnią. Co więcej, w Warszawie coraz popularniejsza jest piłka nożna dla dziewczyn. Zagrasz m.in na zajęciach klubu MUKS Praga Warszawa przy ul. Kawęczyńskiej 44. Wiele osób na miejsce treningu wybiera halę przy Szkole Podstawowej nr 202 przy ul. Jana Bytnara „Rudego” 19. Regularne treningi piłki nożnej dla dzieci odbywają się w hali OSiR Praga Południe przy ul. Siennickiej 40. W piłke nożną zagrasz także w hali I LO im. Bolesława Limanowskiego przy ul. Felińskiego 15. Swoje boiska udostępniają ponadto OSiR Żoliborz przy ul. Potockiej 1 i OSiR Ochota przy ul. Nowowiejskiej 37b.

Jak widzisz, możliwości trenowania piłki nożnej w Warszawie jest wiele – sprawdzisz je wszystkie na platformie Decathlon GO. Już dzisiaj zaproś swoich znajomych, spakuj sprzęt i wyrusz na trening! Jeśli jeszcze się zastanawiasz, to decyzja może być tylko jedna – naprawdę warto!