A może inna aktywność sportowa w Warszawie?

Interesujesz się innymi sportami? Sprawdź co jeszcze dla Ciebie mamy w Twoim mieście.

Gdzie biegać we Wrocławiu – lista miejscówek, które musisz znać!

Znużenie biegaczy z wieloletnim doświadczeniem powtarzającymi się widokami lub ciekawość nowych okolic każdego początkującego – wybór trasy to ważna kwestia. Sprawdź nasze zestawienie miejscówek idealnych na trening we Wrocławiu.

Truchtanie w cieniu drzew – najbardziej popularne parki we Wrocławiu

W przestrzeni miejskiej Wrocławia nie brakuje parków, w których trening przebiega przyjemniej niż przy zatłoczonych ulicach. Zielone obszary pośród zabudowań to zarazem oaza spokoju pełna drzew dających cień oraz miejsce, które uprzyjemni każdą aktywność fizyczną.

Park Grabiszyński – główna ścieżka ma długość 5320 m, ale wykorzystując wszystkie alejki, możemy zrobić w nim znacznie więcej kilometrów. Szutrowe podłoże, dokładne oznaczenia, okolica osłonięta od wiatru i słońca gęstwiną drzew – czego chcieć więcej?

Park Wschodni – nawierzchnia jest szutrowa, gdzieniegdzie tylko trafimy na kostkę brukową. Niemal przez całą wyznaczoną ścieżkę widać okalającą park rzekę – Oławę. Trasa idealna do rekreacyjnego biegania i podziwiania natury.

Park Popowicki – park jest niewielki, ale trasę można wydłużać, wykorzystując pobliskie ulice. Nawierzchnia będzie wówczas zróżnicowana: od szutrowych ścieżek po asfalt, co czyni trasę przeznaczoną raczej dla zaawansowanych biegaczy.

Park Zachodni – bliskość Stadionu Wrocław oraz Ślęży to atrakcja dla biegaczy. Możliwa do przebiegnięcia trasa ma długość około 7 km. Teren jest płaski ze zróżnicowaną nawierzchnią.

Z widokiem na rzekę – trasy biegowe między wrocławskimi mostami

Chcącym odpocząć od parków polecamy cztery trasy wykorzystujące wrocławskie mosty i zachęcamy do tworzenia własnych kombinacji.

Odcinek łączący Most Jagielloński i Most Swojczycki – długość 6 km. Podłoże w większości szutrowe, nadaje się zarówno do biegania rekreacyjnego, jak i profesjonalnego.

Pętla Most Piaskowy–zoo – asfaltowa nawierzchnia i atrakcje mijane po drodze przypadną do gustu miłośnikom miejskiej aury. Pamiętaj o zachowaniu ostrożności przy przejściach dla pieszych w okolicy Muzeum Narodowego, na moście Grunwaldzkim i Zwierzynieckim.

Trasa przez Most Szczytnicki, Warszawski oraz Jagielloński – prowadzi wałem przeciwpowodziowym, jest płaska i utwardzona.

Trasa wokół Wielkiej Wyspy – liczy ponad 12 km. Wiedzie wałami przeciwpowodziowymi wokół Zacisza, Biskupina, Sępolna i Dąbia. Po drodze mamy: mosty Jagiellońskie, Stadion Olimpijski, most Swojczycki, Jaz Opatowicki, zoo, Most Zwierzyniecki i Szczytnicki. Jest co podziwiać!

Zamień zwykły trening w odkrywanie nowych okolic! Warto dzielić się ze znajomymi polecanymi trasami i modyfikować je wedle swoich potrzeb. Wspólne bieganie to dodatkowa motywacja – sprawdź na Decathlon GO, w jakich zawodach i treningach możesz wziąć udział. Na mapie Wrocławia kryje się mnóstwo ciekawych miejsc, wartych biegowego zwiedzenia – przekonaj się, które staną się Twoimi ulubionymi.