A może inna aktywność sportowa w Warszawie?

Interesujesz się innymi sportami? Sprawdź co jeszcze dla Ciebie mamy w Twoim mieście.

Gdzie biegać w Warszawie?

Bieganie w Warszawie może być prawdziwą przyjemnością, jeśli wybierzesz odpowiednie miejsce i zaplanujesz trasę z dala od ruchliwych ulic i przejść dla pieszych, które skutecznie zakłócają Twój trening.

Proponujemy Ci najlepsze trasy do biegania w Warszawie. Nieważne, czy jesteś początkującym czy bardziej doświadczonym biegaczem – do tych miejsc z pewnością będziesz wracać:

Łazienki Królewskie/Agrykola – Tamtejsze ścieżki doskonale nadają się do biegania, a w bliskim sąsiedztwie ogrodu znajduje się długi, 400-metrowy podbieg na ul. Agrykola. Tuż obok jest 400-metrowa bieżnia, na której możesz zrobić trening interwałowy.

Kępa Potocka – Jeśli planujesz dłuższy bieg, Kępa Potocka będzie doskonałym wyborem. Pętla prowadząca dookoła kanałku liczy ok. 2 km. Co ważne, nie musisz przechodzić przez pasy i zatrzymywać się na światłach.

Wybrzeże Wisły – Wisła nie jest tak malownicza jak Sekwana czy Loara, jednak jej infrastruktura cały czas się rozwija. Jeśli rozpoczniesz swój trening przy Moście Poniatowskiego, masz do dyspozycji wygodną ścieżkę, która wiedzie aż do Mostu Północnego i trasę o długości ponad 12 km.

Park Szczęśliwicki – to prawdziwa oaza dla sportowców w ścisłym centrum miasta, bo przecież jest gdzie biegać w Warszawie! Jeśli szukasz urozmaiconego terenu, ta propozycja jest dla Ciebie. Oprócz malowniczych alejek masz do dyspozycji wymagającą trasę trailową dookoła Górki Szczęśliwickiej. Można się tam zmęczyć!

Biegi w Warszawie

Jeśli w kręgu Twoich zainteresowań są zorganizowane biegi, Warszawa jest idealnym miejscem na start w zawodach. Maraton Warszawski, Bieg Niepodległości czy Bieg Powstania Warszawskiego to niepowtarzalna okazja, aby pobiec w samym sercu stolicy i zwiedzić najciekawsze miejsca.

Biegi w Warszawie odbywają się również w spokojniejszych dzielnicach, takich jak Wilanów (Bieg Króla Jana III Sobieskiego) czy Młociny (City Trail). Jeśli jesteś miłośnikiem kameralnych imprez bez wysokiego wpisowego i ścigania, wybierz Park Run – te 5-kilometrowe biegi odbywają się regularnie w najładniejszych warszawskich parkach, mają oficjalny pomiar czasu i są całkowicie bezpłatne. Zapisz się na jeden z nich i poczuj magię biegania w stolicy. Z pewnością będziesz chciał więcej!