To wydarzenie zostało anulowane i nie można się na nie zapisać.

"Pomaganie przez bieganie" - bieg dla mieszkańców internatów

"Pomaganie przez bieganie" - bieg dla mieszkańców internatów

Organizator: Jowita B
Bieganie
Termin
4/18/2024
Czas trwania
1 godzina
Liczba miejsc
Pozostało: 0/ 150
Wiek
brak ograniczeń
Poziom

Opis oferty

"Pomaganie przez bieganie" II Charytatywny Bieg Internatów w Rzeszowie. Wydarzeniu adresowane jest do mieszkańców rzeszowskich internatów. Bieg ma charakter charytatywny. Głównym celem wydarzenia jest wsparcie rzeczowe Kliniki Onkohematologii Dziecięcej przy Klinicznym Szpitalu nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie oraz Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno-Hospicyjnej przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Internat zgłaszający chęć udziału w wydarzeniu zobligowany jest do przeprowadzenia zbiórki artykułów pierwszej potrzeby dla wpieranych placówek i dostarczenie ich do organizatora do dnia 12 kwietnia 2024. Lista produktów stanowi załącznik do Regulaminu dostarczonego do wszystkich zaproszonych internatów. Ostateczna lista zawodników musi być potwierdzona przez kierownictwo każdego z internatów i dostarczona do organizatora do dnia 07.04.2024.

Poziom uczestników

  • Nowicjusz
  • Początkujący
  • Średniozaawansowany
  • Zaawansowany
  • Profesjonalista

Wiek uczestników

brak ograniczeń

Mieszkańcy rzeszowskich internatów

Zasady i regulamin

Start i meta biegu zlokalizowanie będą na boisku Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Trasa poprowadzona jest ścieżką przyrodniczą wzdłuż Wisłoka, do Zapory i z powrotem, nawierzchnia głównie asfaltowa. Zawodnicy startują z boiska przy Zespole Szkół Gospodarczych, kierują się do bramy wyjazdowej ZSG od strony ul. M. Stypka Ligęzy, a stamtąd bezpośrednio na ścieżkę przy Wisłoku. Następnie biegną w kierunku Zapory Rzeszowskiej, poruszają się ścieżką dla pieszych z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Za wybiegiem dla psów skręcają w prawą stronę, korzystając ze ścieżki dla biegaczy. Ok 100m za Zaporą zawodnicy zawracają i trzymając się prawej strony ścieżki kierują się do mety zlokalizowanej na terenie Zespołu Szkół Gospodarczych. W miejscu nawrotki czuwać będą nasi wolontariusze. Trasa będzie oznaczona chorągiewkami i/lub kolorowymi taśmami. Długość trasy 5 km - dystans można przebiec, można przejść, kto chce może się ścigać, ale przede wszystkim liczy się szczytny cel! Organizator zapewnia: - pakiet startowy - numer startowy - medal dla każdego zawodnika - ciepły posiłek na mecie dla zawodników. Dodatkowo nagrodzone zostaną 3 pierwsze osoby przekraczające linię mety w kategorii dziewcząt i chłopców.

Informacje dodatkowe

Warunkiem udziału w biegu jest złożenie podpisanych oświadczeń o zdolności do udziału w w/w biegu oraz o przyjęciu pełnego ryzyka i konsekwencji udziału na własną odpowiedzialność (podstawa prawna: Rozp. Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12.09.2001 Dz. U. Nr 101 poz. 1095), klauzuli RODO oraz oświadczenie o zapoznaniu się z Regulaminem biegu. Wszystkie powyższe dokumenty wysłane będą do internatów wraz z zaproszeniem do udziału w wydarzeniu.

Bieg ma charakter amatorski, uczniowie szkół sportowych o kierunkach lekkoatletycznych oraz będący członkami klubów biegowych mogą wziąć udział w biegu lecz nie będą brani pod uwagę w klasyfikacji końcowej.

Lokalizacja

Adres: Spytka Ligęzy 12, 35-065 Rzeszów, Polska

Uwagi: Biuro zawodów zorganizowane będzie w Internacie Zespołu Szkół Gospodarczych, a w dniu wydarzenia, od godziny 15:30 na boisku ZSG w Rzeszowie.

Organizator

JB
Cześć, jestem Jowita B.

To nie do końca jest wydarzenie, którego szukasz?

Sprawdź nasze inne wydarzenia