Dlaczego warto ćwiczyć w domu?

Ruch to zdrowie, a zdrowie to dobre samopoczucie, które dzisiaj jest nam szczególnie potrzebne. Siłownie są zamknięte, wychodzenie z domu ograniczone, ale to nie jest przeszkodą do tego, aby w domowym zaciszu wykonać trening. W Internecie jest wiele gotowych zestawów, pytanie tylko - co wybrać?

Ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z treningu on-line. Co więcej, najlepiej chyba skorzystać z opcji treningu z Decathlon, bo dzięki temu będziesz czuć się prawie tak, jak podczas normalnej sesji z trenerem personalnym. Dzisiejsza technologia umożliwia taką formę ćwiczeń, a my jako Decathlon GO idziemy z duchem czasu.

Każdego dnia na naszej platformie znajdziesz trening live. Będą to różni trenerzy, a każdy z nich przygotuje dla Was dedykowany zestaw ćwiczeń. Na nudę na pewni nie będziesz narzekać, a dobry humor zostanie z Tobą na długo!

Co ćwiczyć w domu?

Nie możesz doczekać się wspólnego treningu on-line albo chcesz się do niego lepiej przygotować? Jest wiele ćwiczeń, które możesz wykonać w domu. Poniżej znajdziesz przykładową listę: Mountain climber (podpór przodem, na przemian przyciągaj prawe/lewe kolano do klatki piersiowej), Przysiady (Air Squat, czyli przysiady bez obciążenia), Podpór przodem, na przemian podnosisz prawą nogę i lewą rękę, potem lewą nogę i prawą rękę.

Każde ćwiczenie wykonujesz po 10 powtórzeń lub 20-30sek, potem przerwa lub spokojniejsze ćwiczenie, np. trucht w miejscu 20-50sek (w zależności od Twojego stopnia zaawansowania, a jeśli taki trening robisz pierwszy raz, wydłuż przerwy). Proste?

Wyzwanie #cwiczewdomu ma wiele twarzy. Najważniejsze jest to, aby cały czas pozostać w ruchu. Postaw na aktywność w domu i razem z nami ćwicz z trenerami!